Soutěž Plzeňský akordeon

soutěž Plzeňský akordeon
Kontakt

Organizátor soutěže
ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni
Revoluční 70/100, Plzeň - Lobzy
plzenskyakordeon@fandimakordeonu.cz

Místo konání soutěže
ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni - pobočka Doubravka
Zábělská 1220/25, Plzeň - Doubravka

Kontaktní osoby
Jan Kotrč Ing. Mgr.
tel. 775 143 108

Marie Lobovská DiS.
tel. 605 764 782

O soutěži

AKTUÁLNĚ!!!
Ve školním roce 2023/2024 jsme opět po roční odmlce zpět s akordeonovou soutěží Plzeňský akordeon. Soutěž se bude konat 27. 4. 2024. Termín uzavření přihlášek do soutěže je 17. 3. 2024. Doufáme, že se všichni na soutěží potkáme. Těšíme se.

Soutěž Plzeňský akordeon je akordeonová soutěž určena pro žáky Základních uměleckých škol z Plzeňského kraje s věkovou hranicí do 21 let. Soutěž má za cíl vyplňovat mezery mezi soutěžemi, které vypisuje MŠMT jednou za tři roky a oslovovat co nejvíce mladých akordeonistů.

Posláním soutěže je podporovat výuku hry na akordeon, zvyšovat úroveň kvalitních mladých akordeonistů a především stmelovat jak hráče, tak pedagogy tohoto krásného nastroje. Utváří prostor pro výměnu zkušenosti nejen mezi pedagogy, ale i hráči.

Soutěž byla založena v roce 2003 a již brzy získala pozitivní ohlasy nejen ze strany pedagogů. Soutěží prošlo již přes 500 hráču. Do poroty usedají každý rok významní pedagogové z oblasti akordeonu, kteří se aktivně akordeonu věnují a učí na Základních umělěckých školách a konzervatořích v ČR.

Soutěž se stala důležitou akordeonovou události v Západních Čechách.

ŘEKLI O SOUTÉŹI
"Plzeňský akordeon, to je každoroční setkání lidí zapálených pro akordeon. Panuje zde vždy dobrá atmosféra. Porota i organizátoři dělají maximum pro to, aby vše proběhlo bez problémů a hladce a aby se soutěžícím dobře hrálo. Více takových soutěží..."

Radek Dlouhý Mgr., pedagog hry na akordeon v ZUŠ Stodůlky - Praha, porotce soutěže Plzeňský akordeon

"Soutěž Plzeňský akordeon je pro mne soutěž se svělou atmosférou v příjemném prostředí. Společně s mými žáky se na ni každoročně těšíme a připravujeme. Děti se tu potkávají se svými vrstevníky, mnohdy dobrými kamarády, a především jsou motivovány k větším výkomům, za které jsou vždy oceněny krásnými cenami. Pro mě, jako pedagoga, je přínosem ke sledování celkového dění v "akordeonovém světě" příležitost potkat se s mými kolegy. Soutěž je vždy bezvadně zorganizovaná, za což patří velký dík celému organizačnímu týmu ZUŠ B. Smetany v Plzni."

Petra Vlčková Mgr., pedagog hry na akordeon v ZUŠ Kdyně